HAKKIMDA

1976 yılında Mersin'de doğdu. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak, 1999 yılında İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat olarak mesleğe başladı. Aynı zamanda İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Özel Hukuk alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı.  Meslek hayatına Altındere Hukuk & Danışmanlık Bürosu’nun kurucu avukatı olarak devam etmektedir. 2006 yılından beri Türk Patent Enstitü nezdinde resmi Marka & Endüstriyel Tasarım vekilliği yapmaktadır. Aynı zamanda uzun yıllar Marka - Patent ve Ticaret Hukuku alanında resmi bilirkişilik görevini yapmıştır. 

Ulusal düzeyde birçok sempozyuma katılan ve bazı sempozyumlarda da konuşmacı sıfatıyla yer alan Av. Murat Altındere aynı zamanda 2011 yılında Türkiye'de ilk kez sınaî haklar konusunda kurulan "MarkaDer Marka Koruma ve Bilinçlendirme Derneği"nin kurucu başkanlık görevini yürütmektedir. Katıldığı birçok eğitim semineri ve konferanslardan aldığı onlarca sertifikası bulunmaktadır.

Murat Altındere, kurucusu bulunduğu Altındere Hukuk Bürosu ile  Türkiye’nin ve Dünya’nın önde gelen şirketlerine, Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, İdare Hukuku gibi alanlarda aktif olarak danışmanlık yapmakta olup, özellikle Özelleştirme, Şirket Birleşme ve Devralmaları ve Enerji projelerinde danışmanlık ve yöneticilik görevlerinde bulunmuş ve halen bulunmaktadır.